همــکار موبایــل

هزاران فایل تعمیراتی در اختیار شماست

بررسی Xiaomi 14 Ultra

معرفی

چند ارتقاء کوچک اما معنی دار در سیستم دوربین، بهینه سازی در ساخت و نمایشگر، و به روز رسانی اجباری چیپست – ما نمی توانیم از لیست کوتاه Xiaomi 14 Ultra عصبانی باشیم، زمانی که مدل سال گذشته یکی از این تغییرات بود.

در واقع، 14 Ultra خیلی از مدل قبلی خود فاصله نمی گیرد. دوربین اصلی دارای سنسور 1 اینچی و لنز با دیافراگم دوگانه در مدل 2023 بود، دوربین 2024 از سنسور 1 اینچی جدیدتر استفاده می کند و آن را به یک دیافراگم واقعاً متغیر (با مراحل متوسط) تبدیل می کند. در همین حال، دوربین‌های زوم (دو مورد از آنها، که ظاهراً لازم است Ultra نامیده شوند)، فوکوس را به میز نزدیک می‌کنند و لنز طولانی‌تر آن‌ها نیز کمی روشن‌تر می‌شود.

در نمای بیرونی، شیائومی شیشه‌ای با برند کورنینگ مدل قدیمی را با یک معجون داخلی که باید دوام بیشتری داشته باشد (البته ستاره‌ها) جایگزین کرده و چرم غیر چرمی آن نیز بهبود یافته است. یک آلیاژ آلومینیوم جدید برای قاب در نسخه بین المللی استفاده شده است، در حالی که چین همچنین گزینه تیتانیوم را در بالای آن دریافت می کند. به نظر می رسد یک برد است.

Ultra 14

بهبود در بخش نمایشگر به سختی قابل تشخیص است، اما وعده ای برای روشنایی کمی بیشتر وجود دارد (به سختی یک تغییر دهنده بازی)، در حالی که اسنپدراگون جدید اسنپدراگون جدید است – بهتر از نسخه قدیمی، کمابیش در تمام مدل های 2024 یکسان است.

شیائومی تصمیم گرفته است که با ظرفیت باتری یا سرعت شارژ در نوع جهانی (نسخه چینی 300 میلی آمپر ساعت اضافی دریافت می‌کند) مشکلی ایجاد نکند، و ما فکر می‌کنیم که می‌توانستیم از عمر طولانی استفاده کنیم – شاید آن را از جای دیگری دریافت کنیم.

جعبه گشایی Xiaomi 14 Ultra

تغییر چندانی در ارائه صورت نگرفته است و 14 Ultra در جعبه مقوایی ضخیم مشکی معمولی با حروف ساده شیائومی و نشان قرمز لایکا برای اضافه کردن رنگ‌ها به بازار عرضه می‌شود. بسته بندی داخلی همه از کاغذ ساخته شده است، بنابراین این یک برد است.

شیائومی 14

محتویات آن شامل یک شارژر 90 واتی (همانند سال گذشته) و یک کابل USB-A-to-C اختصاصی برای همراهی آن است. شیائومی همچنین یک قاب پشتی پلاستیکی شفاف برای محافظت از Ultra خارج از جعبه قرار داده است. در بخش ارزان قیمت است، اما چیزی بهتر از هیچ است، به علاوه ظاهراً خود تلفن از دوام بیشتری نسبت به نسخه قبلی برخوردار است.